Jesteśmy uczciwi i zapewniamy bezpieczeństwo.

SEBN oferuje bezpieczne miejsce zatrudnienia z perspektywami na przyszłość. Gwarantuje to nasza przynależność do Grupy Sumitomo zrzeszającej około 320 firm z całego świata w różnych branżach i nasza ponad 400-letnia historia, a także japońska mentalność nastawiona na myślenie o jutrze.

 

Ci, którzy rozpoczynają z nami karierę, mogą również na nas liczyć.

W przypadku takich firm jak SEBN, zatrudniających ponad 39 000 osób na całym świecie, oczywiście zawsze generowanie zysków jest kwestią priorytetową, a co się z tym łączy, również ochrona miejsc pracy. Jednak szybkie zarabianie pieniądzy nie jest dla nas priorytetem. Wynika to z naszych japońskich korzeni. Ponieważ japońska mentalność jest nastawiona na myślenie o przyszłości. W jaki sposób możemy zorganizować naszą firmę trwale i długoterminowo, w najlepszy możliwy sposób zarówno dla naszych pracowników, jak i dla nas samych?

Rozwijamy się

Kiedy, na przykład, w wyniku naszego rozwoju, siedziba naszej firmy stała się zbyt mała, nie wynajęliśmy nowej powierzchni biurowej kierując się krótkoterminowym myśleniem, ale zainwestowaliśmy w budowę nowej siedziby firmy tuż obok. Od początku chcieliśmy pokazać naszym pracownikom, że jako pracodawca, zapewniamy bezpieczeństwo i stabilność.

Postawa, która odnosi się również do sposobu, w jaki traktujemy siebie nawzajem: "Kiedy jestem chory i nieobecny w pracy przez dłuższy okres, zarówno moi współpracownicy, jak i moi przełożeni okazują mi troskę” - mówi o nas jeden z pracowników. "Wszyscy traktowani są uczciwie - to znaczy szczerze. Interesujemy się sobą nawzajem.” Interesujemy się również pomysłami i wiedzą każdej osoby, ponieważ nasze istnienie opiera się na naszym wspólnym know-how.

I dobrze ze sobą żyjemy. Jesteśmy stroną układu zbiorowego dla branży metalowej - ale poza tym robimy także wiele innych rzeczy, zwłaszcza dla naszych pracowników. „Istnieją różne dodatkowe korzyści, takie jak np. dodatkowe premie regulaminowe, szeroki pakiet świadczeń socjalnych, szerokie możliwości rozwoju, grupowe ubezpieczenie na życie.”

I ostatnia, ale nie mniej ważna kwestia - to również wielkość naszych spółek grupy daje poczucie bezpieczeństwa. Często słyszymy od naszych pracowników: „Czujemy, że jesteśmy w dobrych rękach”.